درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
لینکستان
نظر سنجی
امكانات جانبی
 

یک داوطلب برتر کنکور در توصیه به داوطلبان آزمون سراسری 93، گفت: داوطلبان وقت خود را با حفظ کردن فرمول‎های متعدد، تلف نکنند.

علی محمدمهر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: داوطلبان کنکور سال آینده هم‌اکنون درس خواندن را آغاز کنند و وقت بسیار مفید تابستان را با بازیگوشی تلف نکنند، چرا که اگر تمام وقت خود را برای دوران سال تحصیلی بگذارند خسته شده و دلسرد می‌شوند، بنابراین با خواندن یک دور کامل از کتاب‎های دوم و سوم دبیرستان و تست‎زنی آن چندین قدم جلو بیفتند.

وی افزود: البته توصیه می‌شود که داوطلبان علاوه بر خواندن دروس اختصاصی به خواندن درس‎های عمومی نیز وقت بگذارند، زیرا دروس عمومی مهم بوده و تاثیر زیادی دارد، بنابراین خواندن موازی دروس عمومی و اختصاص را باهم آغاز کنند، اما برای دروس اختصاصی کمی بیشتر وقت بگذارند.

وی افزود: داشتن برنامه ثابت برای درس خواندن بسیار مهم است، بنابراین با این برنامه ثابت و خاص درس خواندن در یک چارچوب پیش می‌رود و می‎تواند عقب یا جلو افتادن دروس را در مدارس جبران کند، بنابراین داوطلبان می‎توانند با 8 ساعت مطالعه در روز در طول تابستان و 6 ساعت مطالعه در روز در طول سال تحصیلی به نتیجه خوبی برسند، البته باید تاکید کرد که این ساعات مطالعه ثابت نبوده و برای افراد مختلف با توانایی‎های مختلف متفاوت است.

محمدمهر خاطرنشان کرد: برخی از داوطلبان با توجه به استرس فراوان ایام کنکور و تبلیغات متعدد در موسسات گوناگون در آزمون‎های گوناگون شرکت می‌‎کنند که این موضوع و چند آزمونی خوب نیست، بنابراین توصیه می‌شود داوطلبان در طول سال با یک برنامه پیش بروند.

وی با اشاره به اشتباه رایج برخی از داوطلبان در آزمون و خطای شیوه‌های مطالعه، اظهارکرد: داوطلبان زمان مطالعه دروس شیوه‎ای جدید را فقط دو روز امتحان کنند و در صورت عدم موفقیت آن را کنار بگذارند و شیوه‌ای را برای درس خواندن انتخاب کنند که مطلب در ذهن ماندگار شود و نیاز به دوره کردن نباشد، زیرا شب کنکور هیچ کدام از درس‎ها دوره نمی‌شوند.

وی در پایان گفت: برخی از داوطلبان از حفظ کردن فرمول‌های متعدد شکایت می‌کنند، ولی نیاز به حفظ کردن فرمول‌های زیاد نیست. متاسفانه برخی از داوطلبان سرعت را در تست‎زنی رسیدن به جواب با کوتاه‌ترین فرمول می‌دانند، این در حالی است که سرعت در هنر یک بار خواندن روی سئوال و شروع به حل کردن است، نه فکر کردن به روش حل، بنابراین با حفظ کردن چند فرمول پایه می‎توان به سئوالات متعدد کنکور با سرعت بالا پاسخ داد.

منبع : تابناك:: برچسب‌ها: كنكور ,
ن : علی اصغر حسن زاده
ت : سه شنبه 22 مرداد 1392
نرم افزار راهنمایی انتخاب رشته مجازی 92


          http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=1031:: برچسب‌ها: كنكور , نرم افزار ,
ن : علی اصغر حسن زاده
ت : شنبه 19 مرداد 1392
برای مشاهده كلید سوالات تستی آزمون سراسری سال 92 به آدرس زیر كلیك كنید


            
http://92.242.195.235/Keys/:: برچسب‌ها: كنكور ,
ن : علی اصغر حسن زاده
ت : شنبه 19 مرداد 1392
برای خرید كارت اعتباری به آدرس زیر كلیك كنید.


http://92.242.195.24/payment/:: برچسب‌ها: كنكور ,
ن : علی اصغر حسن زاده
ت : شنبه 19 مرداد 1392
ن : علی اصغر حسن زاده
ت : جمعه 18 مرداد 1392

سوال : ایا حضور در نماز عید فطر بر هر مسلمانی واجب است ؟و طریقه خواندن نماز عید فطر را توضیح دهید.پاسخ :

 

این نماز در زمان حضور امام(علیه السلام) واجب است و باید به جماعت خوانده شود، ولی در زمان ما که امام(علیه السلام) غایب است مستحب می باشد و می توان آن را به جماعت یا فرادی خواند.


وقت نماز عید فطر از اوّل آفتاب است تا ظهر، ولی مستحبّ است نماز عید قربان را بعد از بلند شدن آفتاب بخواند و در عید فطر مستحبّ است بعد از بلند شدن آفتاب افطار کند و زکات فطره را بدهد و بعد نماز عید را بجا آورد.

 

چگونگی بجا آوردن نماز عید فطر


نماز عید فطر دو رکعت است، در رکعت اوّل بعد از خواندن حمد و سوره باید پنج تکبیر بگوید و بعد از هر تکبیر یک قنوت بخواند و بعد از قنوت پنجم تکبیر دیگری بگوید و به رکوع رود، بعد دو سجده به جا آورد و برخیزد و در رکعت دوم چهار تکبیر بگوید و بعد از هر تکبیر قنوت بخواند و تکبیر پنجم را بگوید و به رکوع رود و بعد از رکوع دو سجده به جا آورد و تشهّد بخواند و سلام گوید.


در قنوت این نماز هر دعایی کافی است، ولی مناسب است این دعا را به قصد ثواب بخواند:

 

«اَللّهُمَّ اَهْلَ الْکبْرِیاءِ وَ الْعَظِمَة وَ اَهْلَ الْجُودِ وَ الْجَبَرُوتِ وَ اَهْلَ الْعَفْوِ وَ الرَّحْمَةِ وَ اَهْلَ التَّقْوی وَالْمَغْفِرَةِ اَسْئَلُک بِحَقِّ هذَا الْیَوْمِ الَّذِی جَعَلْتَهُ لِلْمُسْلِمینَ عیداً وَ لِمحَمَّد صَلَّی اللّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ ذُخْراً وَ شَرَفاً وَ کرامَةً وَ مَزیداً اَنْ تُصَلِّی عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ اَنْ تُدْخِلَنِی فی کلِّ خَیْر اَدْخَلْتَفیهِ مُحَمَّداً وَ آلَ مُحَمَّد وَ اَنْ تُخْرِجَنی مِنْ کلِّ سُوء اَخْرَجْتَ مِنْهُ مُحَمَّداً وَ آلَ مُحَمَّد صَلَواتُک عَلَیْهِ وَ عَلَیْهِمْ اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُک خَیْرَ ما سَئَلَک بِهِ عِبادُک الصّالِحُونَ وَ اَعُوذُ بِک مِمّا اسْتَعاذَ مِنْهُ عِبادُک الْمـُخْلَصُونَ».

 

 

مستحبّات نماز عید فطر


مستحبّ است در نماز عید فطر امور زیر را به امید ثواب پروردگار رعایت کند:


قرائت نماز عید را بلند بخواند.


بعد از نماز دو خطبه بخواند مانند خطبه های نماز جمعه با این تفاوت که در نماز جمعه قبل از نماز و در نماز عید بعد از نماز خوانده می شود (و این خطبه در صورتی است که نماز را با جماعت بخواند).


در این نماز سوره مخصوص شرط نیست، ولی بهتر است در رکعت اوّل سوره «سَبِّحِ اسْمِ رَبِّک الاْعْلی» و در رکعت دوم سوره «وَ الشَّمْس» بخواند.


در روز عید فطر قبل از نماز عید با خرما افطار کند .


5ـ پیش از نماز عید غسل کند و دعاهایی که قبل از نماز و بعد از آن در کتب دعا آمده بخواند.


در نماز عید بر زمین سجده کند و در موقع گفتن تکبیرها دستها را بلند کند.


بعد از نماز مغرب و عشا در شب عید فطر و بعد از نماز صبح و ظهر و عصر روز عید و نیز بعد از نماز عید فطر این تکبیرها را بگوید: «اَللّهُ اَکبَرُ، اَللّهُ اَکبَرُ، لا إلهَ إلاّ اللّهُ وَ اَللّهُ اَکبَرُ، اللّهُ اَکبَرُ وَ لِلّهِ الْحَمْدُ، اَللّهُ اَکبَرُ عَلی ما هَدانا».

منبع:http://www.beytoote.com/religious/grateful/fetr-prayer-tide.html
ن : علی اصغر حسن زاده
ت : پنجشنبه 17 مرداد 1392
با اعلام نتایج كنكور دانش آموزانیكه در كنكور شركت كرده بودند و اولیای ایشان انتظارشان به سر رسید ولی نتایج برای كسانیكه تلاش كرده بودند و هدفمند درس خواندند خوشایند بود ولی آنهاییكه خوب نخوانده بودند و یا نتوانستند رتبه قابل قبولی بیاورند ناراحت كننده بود برای هر دو گروه تجربه خوبی بود كه در آینده زندگی خود از آن استفاده نمایند و آرزوی موفقیت مینمایم به كسانیكه نتیجه تلاش خود را گرفتند و انشاالله با انتخاب رشته خوب در سازندگی كشور سهیم باشند و سخن آخر به كسانیكه از رتبه خود ناراضی و یا امسال در پیش درس میخوانند اینست كه از تجربه افراد شركت كننده در كنكور استفاده نموده و با یك برنامه منظم شروع به درس خواندن نمایند و مطمئن باشند با تلاش و برنامه میتوان به رتبه قابل قبول دست پیدا كرد و حاصل زحمات خود و خانواده كه همواره در كنار فرزندان است و دبیران زحمت كش كه آرزوی قلبی آنها موفیت دانش آموزان است بجا آورد انشاالله:: برچسب‌ها: كنكور ,
ن : علی اصغر حسن زاده
ت : پنجشنبه 10 مرداد 1392

سخنانی حکمت آموز از امام علی(علیه السلام)

با خاموشی بسیار، وقار و ابهت پدید آید. با انصاف، دوستان زیاد شوند. با بذل و بخشش، ارج و منزلت آدمی بالا رود. با فروتنی، نعمت به کمال

خود رسد. با تحمّل رنج ها، سروری بدست آید. با عدالت دشمن از پای در آید، و با بردباری در برابر نادان، یاوران انسان بسیار گردند.(حکمت 224)

هنگامی که بر دشمنت پیروز شدی، به شکرانه این پیروزی او را ببخش.(حکمت11)

از بهترین کارهای انسان بزرگوار آن است که از اعمال زشت دیگران که بدان آگاهی دارد، چشم بپوشد.(حکمت222)

هر کس چیزی را بجوید، به همه آن و یا قسمتی از آن دست خواهد یافت.(حکمت386)

با مردم چنان معاشرت کنید که اگر مُردید، بر شما بگریند و اگر زنده ماندید، به شما مهر ورزند.(حکمت10)

حسادت دوست از سستی دوستی او است.(حکمت218)
:: مرتبط با: سخنان حکمت آموز ,
:: برچسب‌ها: سخنان حكمت آموز ,
ن : علی اصغر حسن زاده
ت : سه شنبه 8 مرداد 1392


اعمال شبهای قدر

 

شب قدر، شبی است که در تمام سال هیچ شبی به فضیلت آن نمی رسد و عمل در شب قدر بهتراز عمل در هزار ماه است.

در شب قدر برنامه های یک سال هر کس مقدر می گردد . درشب قدر ملائکه و روح که اعظم ملائکه است به اذن پروردگار، خدمت امام زمان علیه السلام مشرف می شوند و مقدرات هر کس را به امام عرضه می دارند.

 
ن : علی اصغر حسن زاده
ت : دوشنبه 7 مرداد 1392
 
موضوعات
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
جشنواره وبلاگنویسی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات